Personal

Start / Om Bendt Bil / Personal

Bengt-Erik Johansson

Verkställande Direktör

E-mail: bengt-erik.johansson@bendtbil.se

Tel: 035 - 10 40 52

 


Ledning


Bengt-Erik Johansson
Verkställande Direktör

E-mail: bengt-erik.johansson@bendtbil.se

Tel: 035 - 10 40 52

 


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Stefan Carlsson
Ekonomichef

E-mail: Stefan.Carlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 55


Jonas Svantesson
Skadeavdelningschef

E-mail: jonas.svantesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 77


Viktor Johansson
Försäljningschef

E-mail: Viktor.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 67


Marcus Johansson
Marknadschef

E-mail: Marcus.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 51


Administration


Mattias Eriksson
Biladministratör

Lena Karlsson
Administratör

Therese Nilsson
Administratör

Birgitta Jönsson
Administratör

E-mail: Birgitta.Jönsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 50


Stefan Carlsson
Ekonomichef

E-mail: Stefan.Carlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 55


Bilförsäljning


Denny Söderqvist
Säljare

E-mail: Denny.soderqvist@bendtbil.se

Tel: 035-29 50 451


Jimmy Olsson
Säljare Transportbilar

E-mail: Jimmy.Olsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 52 16


Ljubisa Tadic
Säljare

E-mail: Ljubisa.Tadic@bendtbil.se

Tel: 035-29 50 452


Mats Petersson
Företagsförsäljning

E-mail: Mats.Petersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 79


Rony Olandersson
Säljare transportbilar & Isuzu

E-mail: Rony.olandersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 58


Ted Wiberg
Säljare BMW

E-mail: Ted.Wiberg@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 61


Torbjörn Karlsson
Säljare

E-mail: Torbjorn.Karlsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 60


Viktor Johansson
Försäljningschef

E-mail: Viktor.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 67


Tobias Kron
Säljare BMW

E-mail: Tobias.Kron@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 78


Alice Törnqvist
Hallvärd

Freddy Larsson
MINI Ansvarig

Tel: 035-10 06 54

Epost: Freddy.larsson@bendtbil.se


Servicerådgivare


Lars Nilsson
Redigerare

E-mail: Lars.Nilsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 62


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Mattias Bergman
Servicerådgivare SAAB/OPEL/HYUNDAI

E-mail: Mattias.Bergman@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 69


Stefan Andersson
Servicerådgivare SAAB/OPEL/HYUNDAI/ISUZU

E-mail: Stefan.Andersson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 76


Stellan Johansson
Servicerådgivare BMW/MINI

E-mail: Stellan.Johansson@bendtbil.se

Tel: 035-10 46 25


Ulf Axelsson
Servicechef BMW/MINI

E-mail: Ulf.Axelsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 59


Ted Richardssson
Servicerådgivare Saab/Opel/ Hyundai

E-mail: Ted.Richardsson@bendtbil.se

Tel: 035 29 50 459


Frida Alfredsson
Servicerådgivare BMW/MINI

E-post: Frida.Alfredsson@bendtbil.se

Tel: 035-104714


Verkstad


Mats Abrahamsson
Mekaniker

Patrik Lindqwist
Mekaniker

Thorbjörn Dellien
Mekaniker

Kenny Röricksson
Mekaniker

Fredrik Sandén
Rekonditionering

Magnus Johansson
Mekaniker

Leif Pettersson
Rekonditionering

Tibor Henkulj
Rekonditionering

Roger Andersson
Mekaniker Lastvagnar

Karl-Fredrik Eriksson
Hemmainstruktör Opel

Agim Doberbolani
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Andreas Johansson
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Armend Kryeziu
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Christian Gudmunsson
Rekonditionering

Tel: 035-10 40 50


David Modée
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Emil Söderström
Mekaniker

Tel: 035-10 40 50


Magnus Eriksson
Eftermarknadschef

E-mail: Magnus.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 54


Monika Johansson
Lokalvårdare

Hakan Ömur
Mekaniker

Marcus Christensson
Mekaniker

Emil Gustafsson
Mekaniker

Mikael Eriksson
Mekaniker

Reservdelar


Erik Tryggvesson
Reservdelsförsäljare BMW/MINI

E-mail: Erik.Tryggvesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 52 09


Marcus Pålsson
Reservdelsförsäljning SAAB/OPEL/ISUZU/HYUNDAI

E-mail: Marcus.Palsson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 68


Margareta Malmgren
Reservdelsförsäljning SAAB/OPEL/ISUZU/HYUNDAI

E-mail: Margareta.Malmgren@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 64


Robin Pålsson
Reservdelsförsäljning SAAB/OPEL/ISUZU/HYUNDAI

E-mail: Robin.palsson@bendtbil.se

Telefon: 035-10 40 47


Skadeavdelning


Magnus Axelsson
Lackerare

Simon Karlsson
Lackerare

Jimmy Södergren
Plåtslagare

Olle Åkesson
Plåtslagare

Lars Lundgren
Plåtslagare

Lajos Poor
Plåtslagare

Philip Severinsson
Plåtslagare

Anders Malmsten
Plåtslagare

Tel: 035-10 40 50


Jonas Svantesson
Skadeavdelningschef

E-mail: jonas.svantesson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 77


Mariusz Pelechacz
Lackering

Tel: 035-10 40 50


Erik Wessberg
Lackerare

Oscar Engdal
Plåtslagare

Anneli Carlberg
Kundmottagare

Telefon: 035-10 40 46

E-mail: Anneli.Carlberg@bendtbil.se


Jimmy Sekelj
Plåtslagare

Carl Scheffler
Plåtslagare

Olof Sjöberg
Kundmottagare

Mail: Olof.Sjoberg@@bendtbil.se

Telefon: 035-10 40 56


Begagnade bildelar


Mikael Svensson
Begagnade Bildelar

Safet Gashi
Bilskrotare

Andreas Fridlund
Begagnade delar

Tel: 035-10 40 50


Christer Eriksson
Ansvarig Bilskrot/Begagnade Bildelar

E-mail: Christer.Eriksson@bendtbil.se

Tel: 035-10 40 65


Christer Pålsson
Begagnade bildelar

Magnus Dahlström
Begagnade delar

Isak Lindberg Simonsson
Begagnade Delar

Tel: 035-104066

E-Mail: isak.lindberg@bendtbil.se


    Bendt bil

  • Kristinehedsvägen, Box 313,
    301 08, Halmstad
  • 035-10 40 50
  • info@bendtbil.se

Öppettider

Verkstad & Service
Mån - Fre: 07:00-17:00

Skadeavdelning 
Mån - Fre: 07:00-17:00

Begagnade delar 
Mån - Fre: 07:30-16:30

Butik
Mån - Fre: 07:00-17:00

Bilförsäljning
Mån - Fre: 09:30-18:00
Lör: 10:.00 - 13:00

Om Bendt Bil

Hos Bendt Bil i Halmstad hittar ni ett av marknadens bredaste och starkaste sortiment av begagnade och nya bilar. Bendt Bil är ett familjeföretag som grundades 1998 av familjen Bendt. Bendt Bil säljer idag flest begagnade bilar i hela Halland.